تاریخ امروزمرداد 25, 1401

معرفی 10 اپلیکیشن برتر نقاشی و رنگ آمیزی اندروید

نقاشی و رنگ آمیزی برای کودکان، فعالیت های مغزی آن ها را افزایش می دهد و تاثیر بسزایی در رشد آن دارد. نقاشی و رنگ آمیزی برای کودکان، کمک بسیار زیادی در خلاقیت و کسب مهارت و اعتماد به نفس کودک می کند و این کار به ظاهر پیش پا افتاده می تواند تاثیر بسیار زیادی در آینده کودک داشته باشد. کودک به محض اینکه قلم در دست می گیرد و کاغذ سفید را خط خطی می کند، این موضوع را درک می کند که می تواند تاثیرگذار باشد. ابتدایی ترین و ساده ترین چیزی که کودک در سنین پایین می تواند خلق کند، حرکت قلم روی کاغذ و به اصطلاح نقاشی کشیدن است. در بین بازی‌های آموزشی می‌توانید بازی‌های سرگرم‌کننده و مفیدی با موضوع نقاشی و رنگ‌آمیزی برای کودکان پیدا کنید.

والدین باید به اهمیت نقاشی و رنگ آمیزی برای کودکان و تاثیر آن در شخصیت و خلاقیت آن به طور کامل پی ببرند و فرزندشان را با تشویق ها و کمک های خود در این راه کمک کنند که بتواند از این دوران خود بهترین استفاده را ببرد و آینده روشنی برای خود، پایه ریزی کند.

نقاشی کشیدن کودک و تشویق و تایید والدین می تواند این حس را به کودک منتقل کند که او توانایی خلق کردن دارد و اگر این حس در وجود او ملکه شود کمک بسیار زیادی می کند که کودک در انجام کارهای دیگر و خلق سایر کارها هم موفق شود.

نقاشی و رنگ آمیزی به کودکان کمک می کند تا کودک مفاهیم انتزاعی را بهتر درک کند و همچنین باعث نظم شخصی کودک می شود و تقویت انگیزه در خود را از همان کودکی می آموزد.

نقاشی به کودکان کمک می کند تا برای مدتی روی یک موضوع تمرکز کنند و تا رسیدن به هدف دست از کار نکشند و سعی می کنند چیزی که در ذهن خود تصویر کرده اند را روی کاغذ بیاورند.

والدین نباید نقاشی و رنگ آمیزی کودکان را بی اهمیت قلمداد کنند و برعکس باید آن ها را در این راه کمک و تشویق کنند تا بتوانند با این کار هم سرگرم شوند و هم خلاقیت خود را پرورش دهند.

اکنون با توجه به اهمیت  موضوع نقاشی و رنگ آمیزی برای کودکان قصد داریم تا تعدادی از اپلیکیشن های مفید در این حوزه را با هم بررسی کنیم:

1- سرزمین رنگ‌ها (چوب شور)

در این مجموعه سعی شده است آموزش‌های پـایه مورد نیاز به زبان ساده به کودکان ارائه شود.

این بازی به کودک کمک می‌کند تا با اسامی رنگ‌ها آشنا شده و اجسام رنگی را فرا گیرد. همچنین با اشیای رنگی آشنا شود و در محیطی زیبا آن‌ها را رنگ‌آمیزی کند.

همچنین این امکان وجود دارد که کودک اسامی رنگ‌ها را به زبان‌های دیگر نیز فرا گیرد.

ویژگی‌های بازی:

کتاب تعاملی چند زبانه (فارسی، آذری، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی)

 


 

2- کودک باهوش

نرم‌افزار آموزشی کودک باهوش در راستای ارتقای مهارت‌های ارتباطی کودکان پیش دبستانی طراحی شده است. کودک با استفاده از این نرم‌افزار مسائل پایه‌ای مورد نیاز برای ورود به دوران مدرسه را با دیدن تصاویر و شنیدن صداها فرا می‌گیرد.

در بخش رنگ‌ها کودک با دیدن تصویر و اسم هر رنگ و شنیدن صدای اسامی رنگ‌ها، با آن‌ها آشنا می‌شود.

ویژگی‌های نرم‌افزار:

حجم کم ۲۰ مگابایت
آشنایی کودکان پیش دبستانی با حروف الفبا، اعداد، اشکال هندسی، نام حیوانات، اسامی گل‌ها و …

 

در مجله توپ مارکت بخوانید:  10 بازی دخترانه اندروید + معرفی و لینک دانلود

 

3- آموزش گام به گام نقاشی به کودکان

یکی از بهترین نرم‌افزارها برای یاد دادن نقاشی به کودکان.

با اجرای نرم‌افزار تصاویر کارتونی در چند سطح از آسان تا سخت قابل انتخاب هستند.

با ورود به هر کدام از تصاویر، مراحل گوناگون نقاشی کشیدن از این تصاویر آموزش داده می‌شود.

ویژگی‌های نرم‌افزار:

50 مرحله ساده و گام به گام آموزش طراحی و نقاشی به کودکان
آموزش نقاشی حیوانات و شخصیت‌های کارتونی

 

 

4- کتاب رنگ‌آمیزی کودکانه

یک بازی ساده و جذاب برای تقویت خلاقیت برای همه سنین و سلایق. همه اعضای خانواده از انجام این بازی لذت می‌برند.

در بخش رنگ‌آمیزی انواع قلموها از جمله مداد و مداد شمعی قابل انتخاب است.

همراه با تعدادی بازی و سرگرمی دیگر از جمله موسیقی، بازی و صدای حیوانات.

ویژگی‌های بازی:

کاملاً رایگان
بیش از ۲۰۰ طرح برای تزئین و رنگ‌آمیزی
ساده و قابل درک برای همه سنین
تعداد زیادی مهر و برچسب برای تزئین صفحه
قابلیت پاک کردن و برگشت به عقب
ذخیره تصاویر با قابلیت ویرایش در آینده
به اشتراک گذاشتن تصاویر از طریق پیامرسان‌ها

 

 

۵- بازی‌های رنگ‌آمیزی برای کودکان

بازی رنگ آمیزی و نقاشی برای بچه‌ها با کلی امکانات و تصاویر جذاب.

طرح‌های سیاه و سفید در موضوعات متنوعی وجود دارند که بچه‌های ۱+ و ۳+ سال می‌توانند به رنگ‌آمیزی آن‌ها بپردازند.

برای حالت ۱+ سال و عدم پیچیدیگی، این قابلیت در نظر گرفته شده که با اشاره روی بخش‌های مختلف شکل، بصورت خودکار آن بخش پر شود. اما در حالت ۳+ کودک باید مداد را روی صفحه بکشد و خودش رنگ را کامل کند. چندین نوع قلمو، برچسب و تصویر پس زمینه وجود دارد که در نقاشی و رنگ‌آمیزی به کودک کمک می‌کند طرح را زیباتر کند.

در حالت عصای جادویی کودک می‌تواند با رنگ‌های درخشان صفحه سیاه رنگ را پر کند و طرح‌های دلخواه خود را ایجاد کند.

 

 

۶- رنگ آمیزی عروسک‌ها

دختر کوچولوها دوست دارند با عروسک بازی کنند. بالاخره عروسک بهترین دوستی است که می‌توانید با او بازی کنید و همه اسرار را برایش بازگو کنید. در این بازی می‌توانید عروسک مورد علاقه خود را نقاشی و رنگ‌آمیزی کنید.

بازی‌های رنگ‌آمیزی دنیایی جادویی را پیش روی کودکان قرار می‌دهند که می‌توانند خلاقیت خود را در آن بروز دهند. یادگیری این هنر برای کودکان مهم است چراکه قدرت تخیل، تفکر خلاقانه، مشاهده، توجه و مهارت‌های دیگر به کمک آن تقویت می‌شود.

انواع قلموها برای نقاشی و رنگ‌آمیزی در این بازی قابل استفاده است.

 

 

۷- نقاش کوچولو

بازی جذاب کودکانه نقاش کوچولو دارای سه بخش متنوع است.

در بازی اول کودک یک صفحه تمام رنگی می‌بیند که با کشیدن روی صفحه رنگ از بین رفته و تصویر کارتونی زیر آن نمایان می‌شود. با هر بار اشاره کودک، یک صدای جالب پخش می‌شود تا حس تعامل بهتری با بازی داشته باشد.

در بازی دوم کودک یک تصویر سیاه و سفید می‌بیند که می‌تواند آن را رنگی کند. رنگ‌ها توسط کودک انتخاب نمی‌شوند و فقط با کشیدن انگشت روی صفحه، تصویر سیاه و سفید به تصویر رنگی تغییر می‌کند.

در بازی سوم تصویر به صورت مات به نمایش در می‌آید و کودک می‌تواند روی تصویر مات بکشد تا به رنگ اصلی درآید و تصویر را کامل کند.

با کلیک روی هر کدام از بازی‌ها، تصاویر متفاوتی نمایش می‌یابد و از موضوعات آموزنده‌ای در این تصاویر استفاده شده تا علاوه بر سرگرمی، جنبه آموزشی غیر مستقیم برای کودکان داشته باشد.

 

 

۸- نقاشی برای کودکان

در این بازی کودک باید تصاویر سیاه و سفید را رنگی کند. برای اینکار با انتخاب هر تصویر و کشیدن انگشت روی صفحه، نقاشی‌ها رنگ آمیزی می‌شوند. یک بازی عالی برای خردسالان که در آن از تصاویر آموزنده نیز استفاده شده و به‌صورت ضمنی کودکان را با کارهای خوبی مثل احترام به بزرگترها، مسواک زدن، کمک کردن، همکاری و توجه به تابلوها و علامت‌های هشدار دهنده در شهر آشنا می‌کند.

 

 

۹- باغ وحش شاد – رنگ‌آمیزی

یکی از بهترین برنامه‌های نقاشی کودکان را از دست ندهید. این برنامه را دانلود نمایید و لذت نقاشی را احساس کنید. در ابتدا طرح مورد نظر را انتخاب نمایید و سپس شروع به رنگ‌آمیزی آن کنید. از ویژگی‌های خوب این برنامه، امکان نمایش مراحل رنگ‌آمیزی تصویر است.

 

 

۱۰- رنگ آمیزی وسایل نقلیه

کودک در این بازی هم می‌تواند روی صفحه خالی نقاشی کند و هم تصاویر مختلف وسایل نقلیه را رنگ آمیزی نماید.

بازی دارای تصاویری از کشتی، تانک، اتوبوس، دوچرخه، هلیکوپتر، کامیون، بالون، ماشین، قایق، تراکتور، هواپیما، سفینه، قطار، زیردریایی و موشک است.

یکی از قابلیت‌های بازی قلموی جادویی است که می‌تواند بخش‌های مختلف تصویر را به صورت خودکار رنگ کند.

با اشاره روی شکلک ستاره، کودک می‌تواند شخصیت‌های کارتونی و درخت و اشیاء دیگری به صفحه اضافه کند.

در حالت فشفشه‌ای هم با کشیدن خطوط، فشفشه‌ای در دنباله خط روشن می‌شود و خط را پاک می‌کند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *