تاریخ امروزآذر 7, 1401

چقدر شنبه صبح‌ها الهام بخش است

تا حالا شده به این موضوع فکر کرده باشید که یکی از وظایف شما به عنوان پدر یا مادر فرزندتون، ساختن فضای مناسب برای کودکتون هست؟ یا اصلا توجه کردید که تربیت و پرورش کودک خودتون در فضای سالم و با نشاطی که شما درست کردید چقدر میتونه در آینده و روند تربیت فرزند شما موثر باشه؟

متن ویدئو:

یه نکته جالب و قدری با مزه. صبح شنبه ما نوعا آم‌های خوش اخلاقی هستیم. نوعا مهربون تریم و دوست داریم وفای به عهد بکنیم. دلیلش چیه ؟

چون ما در اون شرایط هم شادیم هم نشاط داریم هم لباس تر و تمیز پوشیدیم، ادکلن زدیم و نظیفیم. یعنی انگار خودمون از خودمون خوشمون میاد. اما چهارشنبه بعد از ظهرها که کارمندها همه خسته‌اند، همه بهم ریخته‌اند، لباس‌ها چرک و چروکیده است. گاهی رفتارهای بدی از آدم‌ها صادر میشه. نشون میده که تعلق احساسی شما به فضاهای مختلف، رفتارهای شما رو عوض میکنه.

توی آمارها این اثبات شده که مردم عموما در ماه رمضان بهترند. حتی آمارهای جرم و جنایت در کشور در ماه رمضان پایین میاد.

وقت‌هایی که شما لباس خوب میپوشید مثلا آقایون وقت‌هایی که کت و شلوار میپوشن نوعا متشخص‌تر عمل می‌کنند. نه اینکه بخوایم بگیم حتما باید کت و شلوار بپوشیم اما واقعیت ماجرا اینه که شما با لباست ارتباط برقرار میکنی، با بوی مساعدی که از بدن شما ساتع می‌شود ارتباط برقرار می‌کنی. با اتمسفر و فضای جامعه ارتباط برقرار می‌کنی. ما در تربیت باید متوجه این معنا باشیم چه فضایی رو داخل خانواده داریم ساخت و ساز می‌کنیم. خیلی وقت‌ها رفتارهای بد بچه‌های ما ناشی از فضایی است که ما ساختیم. این فضا، فضای خوشبو، ساده یا عفیفانه اگر باشد، حتما رفتارهای بچه‌های ما رفتار کریمانه و عزتمندانه خواهد بود.

والدین کودک باید خیلی دقت داشته باشند فضایی که در داخل خانواده می‌سازند چه فضایی هست و چگونه این فضا میتونه بر تربیت فرزند اثر داشته باشه و امر تربیت رو تحت الشعاع خودش قرار بده.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *