تاریخ امروزمرداد 25, 1401

معرفی بازی پازل‌های چند تکه از تصاویر گوناگون

امروز می‌خواهم یک بازی معمایی از استودیو Pizza Games با موضوع اشکال هندسی در فضا را خدمتتان معرفی کنم.

تعداد زیادی شکل هندسی که هر کدام مرحله‌ای از بازی را تشکیل داده‌اند قابل انتخاب هستند. اولین شکل مربوط به یک کامیون است. سه ستاره خالی در بالای شکل به این معناست که هنوز کودک از این مرحله ستاره‌ای کسب نکرده است.

بازی با تکه‌های پازل

وارد بازی می‌شویم. تکه‌های شکل جدا از هم و پراکنده در صفحه قرار گرفته‌اند. کودک باید انگشت خود را روی این تکه‌ها نگه دارد و آن را حرکت دهد و در جای مناسب قرار دهد. خود شکل کامل در وسط صفحه به صورت کمرنگ دیده می‌شود.

یکی از ظرافت‌های جالب در تجربه این بازی به فیزیک آن مربوط است. وقتی تکه‌ای در جای خود بدرستی قرار بگیرد، تکه‌های دیگر شکل را نمی‌توان از وسط آن عبور داد. این حس در حین بازی این تصور را به کودک می‌دهد که در حال بازی با اسباب‌بازی‌های واقعی است که به یکدیگر برخورد می‌کنند و امکان عبور از همدیگر را ندارند.

اگر جایی از مرحله شکل نیمه کاره ماند و امکان عبور تکه‌ها را برای قرار دادن در جای خود نداشتین، کافیست آن بخش‌های کامل شده را از جای خود جدا کنید تا فضای کافی برای جابه‌جایی از تکه‌ها فراهم شود.

وقتی کودک مرحله اول را کامل کند، سه ستاره کامل می‌گیرد که پاداش تکمیل پازل مرحله است. این تشویق‌ها به کودک انگیزه می‌دهد تا بازی را ادامه دهد. درست مثل تشویق کودک در دنیای واقعی.

دنیای کودکانه و رویایی

منو و رابط کاربری بازی نمایش دهنده فضا و کهکشان‌هاست. معمولاً کودکان این سبک‌های هنری را دوست دارند و به مسائل علمی مربوط به هوافضا علاقه نشان می‌دهند. اشیاء گوناگونی مثل وسایل نقلیه، خانه، موشک، هواپیما، حیوانات، اسباب بازی‌ها و … پازل‌های این بازی هستند.

موسیقی زمینه هیجان خوبی دارد و با فضای کودکانه بازی همخوانی دارد. هروقت بخواهید می‌توانید موسیقی بازی را قطع و وصل کنید. وقتی کودک شکل‌ها را می‌کشد و در جای خود قرار می‌دهد، صدایی شبیه به برخورد دو شیء چوبی به گوش می‌رسد. این حس تعامل بهتری برای کودک ایجاد می‌کند.

تقویت مهارت‌های کودک

انجام و حل پازل‌های این بازی کمک می‌کند مهارت‌های گوناگون کودک از جمله مهارت‌های شناختی، حل مسئله، هوش فضایی و خلاقیت در او تقویت شود.

همچنین انجام این بازی به هماهنگی چشم و دست کودک کمک می‌کند.

دانلود از توپ مارکت

می‌توانید بازی پازل‌های چند تکه از تصاویر گوناگون را به رایگان از طریق توپ مارکت دانلود نمایید.

اشتراک‌گذاری

سید علی متقی نژاد کارشناس نقد و بررسی بازی و اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *