تاریخ امروزمرداد 25, 1401
اپلیکیشن و نرم افزارهای کنترل والدین

معرفی اپلیکیشن های کنترل والدین

اپلیکیشن‌های کنترل والدین، با توجه به فراگیر شدن اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و تبدیل این موضوع به یکی از دغدغه های مهم و اصلی آن‌ها، به کمک پدر و  مادرها آمده است تا نگرانی آن ها در رابطه با استفاده فرزندان از گوشی‌های همراه را کاهش دهد.

کنترل و نظارت فرزند برای والدین از اهمیت خاصی برخوردار است که نرم افزارهای کنترل گوشی کودکان این مسئله را برای آن‌ها حل خواهد کرد.

والدین اگر نگران استفاده فرزندان از گوشی های هوشمند هستند باید از اپلیکیشن‌های کنترل والدین، استفاده کنند و کارهای فرزند خود را از این طریق دنبال کنند.

پدر و مادر با استفاده از نرم افزار کنترل گوشی کودکان می‌توانند کارهای زیادی همچون: مدیریت زمان کودک در استفاده از دستگاه و مشاهده اپلیکیشن‌های در حال استفاده و زمان استفاده از آن‌ها، کنترل بر روی ساعات کار گوشی و کنترل موقعیت مکانی تلفن همراه فرزند، کنترل مرورگر اینترنت، مسدودسازی برنامه‌ها و وبسایت‌ها و کارهای بسیار دیگری را انجام دهند.

در مجله توپ مارکت بخوانید:  مهمترین اصول تربیتی کودکان زیر 7 سال

اکنون قصد داریم تعدادی از این اپلیکیشن‌های کنترل والدین که کاربردی هستند را با هم بررسی کنیم و به مزایای آن ها بپردازیم:

کنترل والدینی – زمان و مکان

نرم‌افزار کنترل والدینی – زمان و مکان یک ابزار رایگان برای مدیریت کنترل و نظارت فرزند در استفاده آنان از تبلت و گوشی است. این اپلیکیشن کنترل والدین کمک می‌کند زمان استفاده کودک از دستگاه را مدیریت کنید. دیگر امکانات این نرم‌افزار شامل ابزار ثبت موقعیت مکانی کودک و اعمال فیلترهایی برای وبگردی می‌باشد.

با تنظیم کردن و هماهنگ کردن دستگاه خودتان با دستگاه کودک، می‌توانید از طریق دستگاه خودتان تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید. مثلاً محدودیت زمانی برای کار با اپلیکیشن خاصی ایجاد کنید یا دسترسی اجرای اپلیکیشن خاصی را ببندید و بسیاری تنظیمات دیگر. با این نرم‌افزار می‌توانید برای انجام رفتارهای خوب کودک خود، پاداش تعیین کنید و به زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها و دستگاه اضافه کنید.

از ویژگی های این نرم افزار می‌توان به مدیریت زمان کودک در استفاده از دستگاه، مشاهده اپلیکیشن‌های در حال استفاده و زمان استفاده از آن‌ها، دریافت اطلاع رسانی زمانی که کودک اپلیکیشن جدیدی را دانلود و نصب می‌کند، مشاهده سایت‌هایی که کودک شما مشاهده کرده است، اشاره کرد.

دانلود برنامه از توپ مارکت

کنترل دسترسی برنامه های کودک

این نرم افزار، یک ابزار کاربردی برای والدین جهت کنترل فرزندان خود در استفاده از دستگاه‌های اندرویدی است. با استفاده از این برنامه می‌توانید برنامه‌هایی را که از نظرتان برای فرزندتان مناسب است را در دسته‌بندی‌های خاصی قرار دهید و تنها این برنامه‌ها را در دسترس کودکانتان قرار می‌دهد!

امکان نمایش برنامه‌های مجاز به صورت خاص، امکان مسدود کردن دسترسی خرید و یا دانلود برنامه‌های جدید، امکان قفل دستگاه اندرویدی پس از زمان مشخص استفاده از آن از ویژگی هایی است که این نرم افزار در خود دارد.

اگر فرزند شما از گوشی هوشمند استفاده می‌کند و به انواع اپلیکیشن‌ها و بازی و شبکه‌های اجتماعی و … دسترسی دارد به دلیل وجود تهدیدات فکری و اخلاقی در شبکه‌های اجتماعی و در دسترس بودن محتواهای نامناسب و مبتذل برای کودکان، حتما باید دنبال راهکاری برای کنترل و نظارت بر فرزند خود باشید، این نرم افزارهای کنترل گوشی کودکان، بهترین ابزار برای کنترل و نظارت فرزند خواهد بود که می تواند دغدغه های آنان از حضور فرزند خود در فضای مجازی را کاهش دهد.

دانلود برنامه از توپ مارکت

اپلیکیشن Kids World

kids world  یک نرم افزار کنترل گوشی کودکان با رویکرد مناسب و کاربردهای مختلف است. اگر می‌خواهید روی فرزندان خود در هنگام کار با تلفن‌های همراه هوشمند کنترل و نظارت داشته باشید و محدودیت های خاصی را در نظر دارید اپلیکیشن kids world  این کار را برای شما انجام می‌دهد و محیطی کاملا امن و راحت را برای فرزند شما تامین می‌کند.

از جمله امکانات و کارایی‌های این برنامه، موارد زیر است:

  • قفل برنامه ها
  • تایمر داخلی که به شما این امکان را می‌دهد تا در زمان مشخص بدون حضور شما دستگاه را خاموش کند.
  • رابط کاربری بسیار جذاب و رنگارنگ برای کودکان شما.
  • قابلیت اضافه کردن لینک های یوتیوب در نرم افزار تا کودکان به راحتی به دیدن آنها بپردازند.
  • شما می توانید یک لیست از بازی ها، برنامه های کاربردی آموزشی، فیلم ها را در یک مکان جمع آوری کنید تا کودک بتواند بازی کند و سوالات را بیاموزد.

دانلود برنامه از توپ مارکت

در مجله توپ مارکت بخوانید:  10 بازی دخترانه اندروید + معرفی و لینک دانلود

اپلیکیشن Kids Launcher

اگر به دنبال فضای امنی برای کنترل و نظارت فرزند در استفاده کودکان از گوشی های هوشمند هستید Kids Launcher را به شما معرفی می‌کنیم. این برنامه قابلیت های فراوانی دارد که خیال والدین را برای استفاده فرزندشان از گوشی های هوشمند را تا حدود زیادی راحت می‌کند.

محدود کردن اپلیکیشن های قابل استفاده برای کودکان، محدود کردن مخاطبین برای کودکان، محدود کردن زمان استفاده کودکان از دستگاه، یادآوری زمان استراحت، دارای فیلتر نور آبی مضر برای چشم ها، قابلیت ایجاد عدم دسترسی به بخش تنظیمات دستگاه، قابلیت ایجاد عدم دسترسی به نصب و پاک کردن برنامه های دستگاه برخی از ویژگی های این اپلیکیشن است.

دانلود برنامه از توپ مارکت

اپلیکیشن Safe Family

برنامهٔ Safe Family یک اپلیکیشن کنترل والدین از شرکت معروف McAfee است که به والدین این امکان را می‌دهد تا دسترسی کودکان‌ را به دستگاه اندروید‌ی‌شان محدود کنند.

در این برنامه تنها کافیست سن کودک خود را انتخاب نموده و سپس منتظر باشید تا این برنامه به صورت خودکار برنامه‌ها و سایت‌هایی که مناسب سن فرزند شما نیستند را از دسترس خارج کند.

ویژگی‌ها:

  • امکان مشاهدهٔ تاریخچهٔ فعالیت‌های کودک در ۲ روز اخیر
  • قابلیت مسدود کردن برنامه‌های نامناسب برای کودکان
  • قابلیت مسدود کردن وبسایت‌هایی که مناسب سن فرزند شما نیستند
  • امکان ارسال درخواست از سوی کودک برای کسب اجازه به دسترسی به یک برنامه یا سایت

اگر فرزند شما از گوشی هوشمند استفاده می کند و به انواع اپلیکیشن‌ها و بازی و شبکه های اجتماعی و … دسترسی دارد به دلیل وجود تهدیدات فکری و اخلاقی در شبکه های اجتماعی و در دسترس بودن محتواهای نامناسب و مبتذل برای کودکان، حتما باید دنبال راهکاری برای کنترل و نظارت بر فرزند خود باشید، این نرم افزارهای کنترل گوشی کودکان، بهترین ابزار برای کنترل و نظارت فرزند خواهد بود که می‌تواند دغدغه های آنان از حضور فرزند خود در فضای مجازی را کاهش دهد.

دانلود برنامه از توپ مارکت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *