تاریخ امروزدی 27, 1399

چند سوال برای تست اعصاب مادران

موافق هستید که با هم یک تست اعصاب بدیم؟ خاطرتون هست قدیم توی مدارس یک دستگاه‌هایی ساخته می‌شد که یک سری سیم‌هایی بود و یک گیره‌ای که باید از روی سیم‌ها عبور می‌دادیم. به برق وصل بود و اگر این دو تا به هم اتصال می‌کرد چراغی روشن می‌شد یا آژیری به صدا در میومد. اگر کسی می‌تونست این حلقه و گیره رو تا انتهای مفتول فلزی عبور بده می‌گفتند اعصابت آرومه. نمیدونم این حرف درست بود یا غلط اما یه مسئله جدی در تربیت فرزند داریم که مادرها باید اعصابشون آروم باشه. من یه تعدادی سوال طرح کردم با هم مرور بکنیم. البته این سوالات علمی نیست اما حرف‌های درستی در پناه این سوالات پنهان شده.

سوال اول: آیا وقتی شما اعصابتون بهم میریزه، عصبانی میشید و داد می‌زنید ؟

سوال دوم: آیا وقتی شما اعصابتون بهم میریزه، دچار خستگی مفرط میشید و حتی دیگه انگیزه‌ای برای شروع کار جدید ندارید ؟

سوال سوم: آیا وقتی شما اعصابتون بهم میریزه، دچار انزوا میشید و ارتباطاتتون رو قطع می‌کنید و دیگه با هیچکسی گفت‌وگو نمی‌کنید ؟

سوال بعدی: آیا وقتی شما اعصابتون بهم میریزه، خودتون رو محروم می‌کنید؟ امکاناتی که باید در اختیار شما باشه، دیگه از اونا استفاده نمی‌کنید ؟

سوال بعدی: وقتی شما اعصابتون بهم میریزه، آیا گریه می‌کنید ؟ مستاصل میشید ؟ دیگه نمی‌دونید باید چیکار بکنید ؟

این سوالات به ما کمک می‌کنه که بفهمیم اوضاعمون بر تسلط بر نفس چگونه است ؟ ما باید مفصل با هم درباره اعصاب خورد صحبت بکنیم ولی نقطه شروع این است که ما متوجه بشیم در چه نقطه‌ای ایستادیم و میزان تسلطمون بر نفس چقدر هست.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *