تاریخ امروزاسفند 18, 1399
بازی افزایش تمرکز

بازی برای افزایش تمرکز: moonTap

اگر به دنبال یک بازی اندرویدی برای افزایش تمرکز کودک یا بزرگسالان می‌گردید، moonTap انتخاب خوبیست. دانلود این بازی فقط ۱۵ مگابایت از حجم اینترنت شما را مصرف می‌کند و نکته مثبت ماجرا این است که با یک بازی ساخت ایران طرف هستید.

 

 

قطعاً راه‌های زیادی برای افزایش تمرکز وجود دارد و یکی از این راه‌ها انجام بازی‌های موبایلی است که به تقویت دقت و توجه کمک می‌کنند. moonTap از این دسته بازی‌هاست که توسط توسعه دهنده مستقل به نام اسپارک برای گوشی‌های اندرویدی ساخته شده است. در ادامه به معرفی این بازی می‌پردازیم. می‌توانید به رایگان بازی moonTap را از توپ مارکت دریافت نمایید.

گیم پلی بازی:

بازی در دو حالت کرونا و ساده انجام می‌شود. با ورود به بازی در ابتدا حالت کرونا مقابلتان قرار می‌گیرد که با اشاره روی صفحه، بازی آغاز می‌شود. متاسفانه آموزش اولیه که لازمه هر بازی ساده یا پیچیده‌ای است در این بازی وجود ندارد. به همین دلیل ممکن است در ابتدا چندین بار ببازید و کمی سردرگم شوید. شما باید شخصیت بازی را از دایره‌هایی که با شکل خود بیانگر اعمال نادرست کرونایی هستند، جاخالی دهید و به سمت دایره‌هایی که نشان‌دهنده رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می‌باشند، هدایت کنید. به همین سادگی بازی انجام می‌شود. البته توصیف بازی ساده بود؛ ولی چالش بازی کردن با moonTap بیش از این‌هاست. اگر تمرکز حواس خوبی نداشته باشید، قطعاً نمی‌توانید از پس انجام بازی و کسب امتیازات بالا برآیید.

برای جاخالی دادن و جابه‌جا کردن شخصیت بازی، یک بار روی صفحه تپ (اشاره) کنید. هر دفعه که دایره‌ای را به درستی بگیرید، نکته متناسب با تصویر آن روی صفحه نمایش می‌یابد و در صورتی که به اشتباه کاری را انجام دهید نیز پیامی بر روی صفحه نمایش می‌یابد که آن نکته را متذکر می‌شود.

هرچه امتیازتان بیشتر شود، سرعت انجام بازی نیز افزایش می‌یابد. طوری که گرفتن دایره‌ها و تشخیص درست از غلط در آن سرعت بالا بسیار چالشی و سخت می‌شود. من در حالت کرونا، ۸۹ امتیاز گرفتم که با چند بار بازی کردن به راحتی می‌توانید به این امتیاز دست پیدا کنید.

بازی دارای مشکلاتی است که به دلیل اینکه توسط بازی‌سازان مستقل و مبتدی ساخته شده، قابل چشم پوشی است. ایده پیاده سازی یک بازی از روی موضوع روز که همان مقابله با ویروس کرونا است، به خودی خود ایده جذابیست که بازیکن را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت کند.

علاوه بر حالت کرونایی یک حالت دیگر به نام ساده وجود دارد که بسیار آسان‌تر است. در این حالت تنها باید از تیغ‌ها جاخالی دهید و الماس‌ها را جمع کنید. الماس‌ها امتیاز شما را افزایش می‌دهند. هر دو حالت بازی دارای سطح آسان و سخت هستند. در سطح آسان، شخصیت بازی به یک سمت حرکت می‌کند؛ ولی در سطح سخت، دو شخصیت را هدایت می‌کنید و نیمه چپ و راست صفحه را باید همزمان کنترل کنید. سطح سخت بازی برای آن‌هایی که ادعای تمرکز بالایی می‌کنند، مناسب است.

گرافیک و موسیقی بازی:

moonTap دارای گرافیک دوبعدی ساده‌ایست که پس زمینه مراحل آن تغییر رنگ می‌دهند. ویروس‌ها در پس زمینه این طرف و آن طرف می‌روند تا یادآوری کند فضا آلوده است.

طراحی منوی بازی می‌توانست بهتر باشد. مثلاً اینکه می‌توان حالت بازی را از حالت کرونایی به حالت ساده تغییر داد، ممکن است در نگاه اول به چشم مخاطب نیاید. بهتر بود برای ورود به هر حالت دکمه‌ای تعبیه می‌شد.

یک موسیقی مناسب با حال و هوای بازی برای آن انتخاب شده که هیجان متوسطی دارد و در حین بازی شما را همراهی می‌کند.

نتیجه‌گیری:

بازی moonTap یک تجربه ابتدایی محسوب می‌شود که توسط گیم میکر ساخته شده و می‌تواند شما را برای دقایقی سرگرم کند. امیدواریم بازی‌سازان مستقل و جوان ما روز به روز بازی‌های بهتر و با کیفیت‌تری را تولید کنند.

اشتراک‌گذاری

سید علی متقی نژاد کارشناس نقد و بررسی بازی و اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *