تاریخ امروزآذر 7, 1401

چه قوانینی برای یک خانواده لازم است؟

تقریبا همه آدم‌ها به این موضوع باور دارند که برای زندگی بهتر و راحت‌تر و بدون دغدغه و در کمال رفاه و آرامش، نیازمند قانون هستند. انسان در طول زندگی خود، ارتباطات گوناگونی با اشخاص و پدیده‌های مختلف دارد.

به عنوان مثال، انسان با افراد خانواده خود در ارتباطه و با افراد جامعه هم که برای او نا آشنا هستند، در ارتباطه. انسان با نسل‌ها و تاریخ ارتباط داره. اگه کمی روی این مسئله ریز بشیم و با دقت موضوع را دنبال کنیم متوجه سطح عظیم و بزرگ ارتباطات انسان با محیط پیرامون خودش میشیم.

خب. حالا که انسان با این دایره بزرگ از ارتباطات مواجه شده، آیا عاقلانه است که برای این ارتباطات خودش قانونی وضع نکنه و بدون هیچ چارچوب و قانونی به ارتباطات خودش رسیدگی کنه؟ با کمی فکر روی این سوال به اهمیت قانون در زندگی و ارتباطات هر انسانی پی می‌بریم.

اولین ارتباطات انسان در کانون خانواده شکل می‌گیره و خانواده نخستین جایی است که به این ارتباطات انسان شکل میده. پس داشتن قانون در خانواده و پیروی انسان از آن امری مهم و غیرقابل چشم پوشی است.

متن ویدئو:

این حرف و این فرمول معجزه میکنه به ویژه در این دوران معاصر پر از سرعت و دود و سیمان و اینترنت و بهم ریختگی. زندگی‌های قانونی. اون‌هایی در تریت موفق‌اند که بتونن برای زندگی‌های خانوادگی شون قانون‌های منعطف و قابل پیش‌بینی قرار بدن.

بسیاری از زندگی‌ها امروز تهی از قانون شده. هر کسی هر کاری دلش میخواد انجام میده. روی صحبت من با پدرها و مادرهاست. گاهی ما ضوابط رو در زندگی رعایت نمی‌کنیم و ضوابط رو باید پدر و مادر بچینند. پدر و مادر خلق بکنند.

توی دوران فرزند سالاری، توی دورانی که فرزندان سالار و پادشاه هستند ما قوانین رو تفویض کردیم به بچه‌هامون. هر چی تو دلت میخواد انجام میدیم. اینجوری کار درست نمیشه. ما نیازمند قانون گذاری‌های جدی هستیم. برای ساعت خواب بچه‌هامون برای نوع خوردن و پوشیدن بچه‌هامون برای رفت و آمدها و معاشرت‌های بچه‌هامون و برای زیست بچه‌هامون در فضای مجازی نیاز به بسته‌های قانونی داریم اما دو نکته رو دقت بکنیم. قانون حتما نظام تشویق و تنبیه میخواد اگر شما قانونی وضع کردید باید به تشویقات و تنبیهاتش هم فکر بکنید. دوم افراط در قانون گذاری و تبعیت از قانون و دوری از انعطاف جنسی از خشونت ایجاد میکنه. جنسی از دیکتاتوری ایجاد میکنه. قانون باید قابل پیش بینی باشه، باید منعطف باشه، باید جذاب باشه، باید قابل فهم و اطاعت باشه. زندگی هاتون قانونی باشه.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *