تاریخ امروزمهر 4, 1401

هر وقت نا امید می‌شوی باخته‌ای

داشتن امید در زندگی و اینکه همیشه و دائم امیدوار باشیم و نا امید نباشیم یکی از اصول موفقیت تو زندگی به شمار میره. انسان امیدوار همیشه و تحت هر شرایطی، حتی اگه زیر بار سنگین ترین فشارها و مشکلات زندگی هم باشه، باز هم امیدواری این باور رو به انسان میده که تحت هر شرایطی میتونه به هدفش برسه.

متن ویدئو:

میگن یه پیغمبری از مسیر عبور می‌کرد، دید که یک پیرمرد سالخورده‌ای مشغول باغبانی است.

این پیغمبر به خدا عرضه داشت که خدایا اگر این پیرمرد الان امید در دلش نمی‌بود، چه اتفاقی می‌افتاد؟ یک دفعه نگاه کرد دید این پیرمرد بیل و کلنگ رو کناری گذاشت و کنار همین باغچه دراز به دراز رو به قبله خوابید.

این پیغمبر به خدا گفت اگر این پیرمرد امید می‌داشت چی میشد؟ یک دفعه دید که این پیرمرد سالخورده برخاست. بیل و کلنگ رو دست گرفت و با حرارت شروع کرد به کشت و زرع و باغبانی.

آمد جلو گفت: پیرمرد بر تو چه گذشت؟ گفت که من یه موقعی تو دلم احساس کردم که سنم زیاده دیگه فاصله‌ای با مرگ ندارم، برای چی انقدر تلاش بکنم؟ بهتره استراحت بکنم منتظر عزرائیل بنشینم تا او بیاد جان منو بگیره. وقتی خوابیدم کنار این باغچه یک دفعه به خودم گفتم که شاید هم عمر من طولانی شد، شاید من ده‌ها سال دیگه زنده موندم و وقتی کار نکنم ناچار میشم برم پیش مردم گدایی بکنم پس تصمیم گرفتم دوباره کار و تلاشم رو از سر بگیرم.

این ماجرای امید هست. آدم‌هایی که امیدشون رو از دست میدند از زندگی میبرّند. تلاش رو رها می‌کنند. انرژی برای ادامه کار ندارند. در تربیت فرزند دقت بکنیم بچه‌هامون رو امیدوار بار بیاریم. امید یعنی اینکه شما باور داشته باشید توانایی‌هاتون انقدر زیاد هست که بر مسائل سخت زندگی غلبه پیدا بکنید.

گاهی از دانش آموز سوال می‌پرسیم که تو به آینده زندگیت امیدوار هستی یا نه و متاسفانه بعضی از این‌ها در نا امیدی مطلق به سر میبرند. کاشت و برداشت امید در دل فرزند وظیفه مهم پدر و مادر هست.

شاید کمتر کسی به این موضوع دقت کرده باشه که امیدواری چه تاثیرات بسیار زیادی هم بر سلامت جسم و هر بر سلامت روح داره و حتی داشتن امید در در مان بیماری‌های صعب العلاج هم تاثیرات فراوانی داره.

افرادی که امیدوار نیستن و به اصطلاح نا امید هستند، کارها و اهدافی رو در زندگی خودشون دنبال می‌کنند که چالش زیادی نداشته باشد و با بروز کوچکترین مشکلی دست از اهداف خودشون میکشند و از ادامه دادن مسیرشون منصرف میشوند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *