تاریخ امروزمهر 3, 1401
بازی مدرسه خلاقیت

معرفی بازی مدرسه خلاقیت برای بچه‌های با استعداد

مدرسه خلاقیت یک مجموعه بازی آموزشی برای توسعه خلاقیت و انواع هوش‌های چندگانه است. بر اساس نظریه گاردنر انسان‌ها دارای انواع مختلفی از هوش‌ها هستند و هر فردی می‌تواند به ارتقای جنبه‌های مختلف هوشی خود بپردازد. از جمله کلامی زبانی، منطقی ریاضی، فضایی، موسیقیایی، حرکتی، درون فردی، میان فردی و طبیعت‌گرا. امروزه با استفاده از اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها می‌توان به تقویت این هوش‌ها پرداخت. در ادامه بخش‌های مختلف از این بازی مفید و کودکانه را که به تقویت مهارت خلاقیت و هوش‌های چندگانه کمک می‌کند خدمتتان معرفی می‌کنیم.

همانطور که قبلاً در مطلب بازی‌هایی برای افزایش خلاقیت کودکان توضیح دادیم، خلاقیت بیش از آن‌که یک استعداد ذاتی باشد، مهارتی است که والدین می‌توانند به توسعه آن در فرزندانشان کمک کنند. در بازی مدرسه خلاقیت، شما توانایی ۸ خلاقیت را توسعه خواهید داد. شما می‌توانید توانایی نظارت، توانایی فکر کردن، توانایی تصور، توانایی درک فضایی، توانایی حافظه، توانایی ترکیب، توانایی استدلال و توانایی توجه به طور منظم را در مدرسه خلاقیت توسعه دهید. ما مطمئن هستیم که مدرسه خلاقیت به شما کمک خواهد کرد که در دنیای بزرگ خلاقیت گام بردارید و کنجکاوی خود را تحریک کنید.

اولین نکته درباره این بازی سالم بودن آن است. فرزندتان در هر سنی (معمولاً انجام بازی‌های کامپیوتری و موبایلی به زیر ۳ سال توصیه نمی‌شود) می‌تواند از مدرسه خلاقیت استفاده کند. البته توجه کنید که در صورت اتصال به اینترنت در حین بازی تبلیغات اینترنتی نمایش داده می‌شود.

با ورود به منوی بازی، کودک با یک منظره زیبا از جنگل مواجه می‌شود که تعداد زیادی از حیوانات را می‌بیند. با اشاره روی هرکدام از این حیوانات می‌توان وارد یک بازی شد. بازی اول که بررسی می‌کنیم جورچین تصاویر است. در این بازی کودک تکه‌های مختلف جورچین را کنار هم قرار می‌دهد تا تصویر کامل شود. حل جورچین می‌تواند هوش فضایی یا توانایی درک فضایی-تصویری را تقویت کند.

بازی مدرسه خلاقیت

بازی چیدن اشیای متناظر بازی دیگر این مجموعه است. در این بازی کودک با دیدن وسایل قفسه سمت چپ باید قفسه خالی سمت راستی را مانند آن از وسایل پایین صفحه پر کند. انجام این بازی نیز به تقویت مهارت حل مسئله، تقویت هوش فضایی-دیداری و خلاقیت کمک می‌کند.

در بازی بستنی فروشی، مشتری درخواست یک نوع بستنی می‌کند. کودک با مشاهده بخشی از تصویر بستنی باید گزینه صحیح را از بین بستنی‌های سمت راست انتخاب کند و تحویل مشتری دهد. دقت و توجه کودک در این بازی توسعه پیدا می‌کند.

بازی بعدی پرتاب توپ است. در این بازی کودک با نشانه‌روی توپ را به سمت حیوانات پرتاب می‌کند. البته باید مراقب ماهی‌هایی که از آب بیرون می‌پرند باشد که مانع از پرتاب توپ هستند. این بازی نیز توانایی‌های زیادی از جمله دقت و توجه و درک فضایی را بهبود می‌بخشد.

بازی حدس زدن تصویر خالی نیز برای تقویت درک فضایی، حافظه و دقت و توجه کودک موثر است. در این بازی یک قاب از تصویری کارتونی در گوشه صفحه ظاهر می‌شود که تکه‌ای از آن خالی است. ۸ تکه تصویر کوچک نیز در پایین صفحه قرار دارد که کودک باید از بین آن‌ها همان تکه خالی را حدس بزند و پر کند.

جمع و تفریق ریاضی بازی دیگر این مجموعه آموزشی است. در این بازی کودک یک هواپیما را هدایت می‌کند که علاوه بر جمع کردن سبزیجات و میوه‌جات در مسیرش هر چند ثانیه با یک سوال جمع و تفریق ساده روبرو می‌شود و در ادامه باید هواپیما را از روی گزینه صحیح پاسخ عبور دهد. انجام این بازی به تقویت هوش منطقی-ریاضی کودک کمک می‌کند.

کشتی بازی یک بازی جذاب دیگر است که در این بازی باید سه کشتی خود را در جایی از صفحه پنهان کنید و به صورت نوبتی با رقیب (هوش مصنوعی) برای پیدا کردن این کشتی‌ها مسابقه دهید. هر کس (بازیکن یا کامپیوتر) که زودتر جای کشتی‌های دیگری را پیدا کند برنده است. دست کودک در جاگذاری کشتی‌ها در صفحه و چرخاندن آن باز است. در حمله نیز کودک از حس ششم خود کمک می‌گیرد و به سمت مواضع دزد دریایی شلیک می‌کند. در نتیجه مهارت حل مسئله، خلاقیت و هوش استراتژیک او تقویت می‌شود.

بازی جورچین تصاویر هم بازی دیگریست که برای تقویت هوش فضایی و تقویت مهارت حل مسئله می‌توانید استفاده کنید. چیدن قطعات مستطیلی از یک تصویر و کامل کردن شکل کاریست که در این بازی کودک انجام می‌دهد. با اشاره روی هر قطعه از جورچین، می‌توان آن را چرخاند. تصاویر انتخاب شده برای این بازی کارتونی و جذاب هستند.

بازی مدرسه خلاقیت

بازی اختلاف دو تصویر بازی مفید دیگر مجموعه مدرسه خلاقیت است. در این بازی کودک باید با توجه به تفاوت‌هایی که در دو تصویر سمت چپ و راست می‌بیند، روی نقاط متفاوت اشاره کند. انجام این بازی جالب نیز مهارت‌های دقت و تمرکز، حل مسئله و درک فضایی-تصویری را تقویت می‌کند.

در بازی عینک فروشی مشتریان برای خرید عینک وارد مغازه می‌شوند و داخل قفسه‌های مغازه انواع عینک وجود دارد. جای عینک مشتری روی صورتش خالی است و کودک با توجه به ظاهر آن باید عینک متناسب با شکل را از میان قفسه‌ها انتخاب کند. یک بازی مناسب برای تقویت توانایی استدلال، حل مسئله و توانایی تصور در کودک شما.

بازی مدرسه خلاقیت

علاوه بر بازی‌های معرفی شده در بالا این مجموعه شامل چند بازی دیگر است که همگی در جهت تقویت مهارت‌های کودک طراحی شده‌اند و فضایی کارتونی و جذاب دارند. از جمله بازی‌های آکواریوم، پیدا کردن حیوانات، تطابق تصاویر، مسابقه شنای ماهی‌ها، تعمیر ریل قطار و موشک بازی.

برای تجربه همه بازی‌های مدرسه خلاقیت این بازی را به رایگان از سایت و اپلیکیشن فروشگاهی توپ مارکت برای گوشی و تبلت‌های اندرویدی دانلود کنید.

اشتراک‌گذاری

سید علی متقی نژاد کارشناس نقد و بررسی بازی و اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *