تاریخ امروزمهر 4, 1401

مادری، شغل تمام وقت

مادر بودن، گره خورده با وقف کردن خود برای رشد و تربیت فرزند. لباس شستن، لباس پوشاندن به فرزند، آماده کردن غذا، غذا دادن به کودک، حمام بردن کودک، مراقبت لحظه به لحظه از فرزند و هزاران کار مربوط به خانه داری و بچه داری باعث شده مادری به کاری سخت و پر زحمت تبدیل بشه. نداشتن تعطیلات، نداشتن خواب کافی، نگرفتن حقوق، دائم در حال حرکت بودن و سرپا بودن، همه این ها رو به سختی‌های کار مادری اضافه کنید تا متوجه شوید مادری چه کار سختی است.

 

متن ویدئو:

از شما می‌پرسم، آیا مادری یک شغل است؟ به احتمال زیاد شما این رو رد می‌کنید. نه، مادری شغل نیست، مادری یک عشقه، یک رسالته. اما بیایید فرض کنید مادر بودن یک شغل باشه. آیا یک شغل تمام وقته یا یک شغل گذرا و پاره وقت؟ حتما دوباره تایید می‌کنید که اگر مادری یک شغل باشه، شغل تمام وقته. سوال بعدی. آیا شما از این شغل خسته شدید؟ ما تو یه کارگاهی از خانم‌ها پرسیدیم کیا هستن که تمایل داشته باشن از شغل مادری استعفا بدن ؟ هیچکسی دستش رو بلند نکرد. حالا یا واقعا هیچکسی خسته نیست یا تو اون جلسه کسی این جرات رو نداشت اینچنین ابراز عقیده بکنه. سوال بعدی رو پرسیدیم. گفتیم کیا دوست دارن از شغل مادری مرخصی بگیرن ؟ مثلا دو روز سه روز یه ساعت دو ساعت ؟ بسیاری از خانم‌های حاضر در جلسه دستاشون رو بالا گرفتن که ما نیاز به مرخصی داریم. باید ساعت‌هایی رو به خودمون بپردازیم. من جمله‌ای رو اضافه می‌کنم. مادرهای عزیز مادری شغل نیست. اگر هم باشه شغل تمام وقته. امکان استعفا هم وجود نداره. اما گاهی شاید بتوان مرخصی گرفت و یا حتی گاهی باید مرخصی بگیریم هم به خودمون برسیم مراقبت‌های لازم رو انجام بدیم. هم به امر تربیت فکر بکنیم. ما یک بار باید بیرون ماجرا بنشینیم به تجربه‌هامون فکر بکنیم به آینده تربیتی بچه‌مون فکر بکنیم آموخته‌هامون رو یک بار مدیریت بکنیم مرور بکنیم و دوباره وارد ایفای نقش بشیم. به این مرخصی فکر کنید.

 

 

 

ما باید سعی کنیم یاد بگیریم، بتونیم به خودمون کمک کنیم. وقتی رو صرف خودمون بکنیم. اگر خود مادر شرایط روحی و جسمی مناسبی نداشته باشه، چجوری می‌تونه از جسم و روح کودک خودش مراقبت کنه در حالی که خودش به شدت به مراقبت نیاز داره. نگهداری از کودک و رسیدگی به اون، خوب و از وظایف مادر است اما یادتون نره که شما هم وجود دارید، شما هم یک سری نیازهایی دارید که اگر رفع نشه مشکلاتی براتون به وجود میاره.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *