تاریخ امروزمرداد 25, 1401

معرفی بازی فسقلی‌ها در شهربازی

در این مطلب قصد معرفی یک مجموعه بازی سرگرم‌کننده و جذاب برای خردسالان را دارم. بازی فسقلی ها در شهربازی با کلی مینی گیم جالب و آموزشی. بازی‌ای کودکانه با فضایی شاد و پر از رنگ‌های زیبا که به تقویت هماهنگی چشم و دست نیز کمک می‌کند.

ورود به شهر بازی

منوی اصلی بازی یک شهر بازی با وسایل بازی گوناگون است. کودک با اشاره روی هرکدام وارد یک مینی گیم می‌شود. بعضی از بازی‌های این مجموعه جنبه آموزشی دارند یا مهارت‌های کودک را پرورش می‌دهند. در ادامه همه این مینی گیم‌ها را به شما مخاطب توپ مارکتی معرفی می‌کنم.

آدمک رقصان:

در این بازی راهنمای صوتی از کودک می‌خواهد که با دقت در تصویر یک عدد را پیدا کند. بعد از اشاره روی عدد، تمرین نوشتن آن عدد انجام می‌شود که با کشیدن انگشت روی صفحه می‌توان نوشتن عدد را تمرین کرد.

غرفه دلقک خندان:

کودک باید کارت‌های متناظر به هم را با کشیدن خط به یکدیگر وصل کند. مثلاً بالای صفحه کارت‌های عدد و پایین صفحه کارت‌های انگشتان دست دیده می‌شوند که همان عددها را با انگشت نشان می‌دهند. انواع دیگری از کارت‌ها در این بازی وجود دارد که با حل هرکدام، کارت‌های جدید وارد صفحه می‌شوند. از جمله اشکال هندسی، حیوانات و خوراکی‌ها و …

دکه پیراشکی فروشی:

کودک باید رنگ پیراشکی‌ها را به خاطر بسپارد و پیراشکی‌های همرنگ را انتخاب کند. انجام این بازی به تقویت حافظه و حل مسئله در کودکان کمک می‌کند.

بازی چرخ و فلک اسب ها:

جای خالی را با عدد مناسب پر کن تا اسب‌ها به ترتیب درست، پشت سر هم قرار بگیرند. کاری که کودک باید انجام دهد انتخاب یکی از چهار عدد پایین صفحه است تا جای خالی را پر کند. انجام این بازی به تقویت هوش منطقی کمک می‌کند.

تابلو نمایش:

یک بازی خوب برای تقویت دقت و تمرکز و هماهنگی چشم و دست در کودکان. با انگشت خط‌های روی تصویر را دنبال کن تا حیوانات به مقصد دلخواهشان برسند. اگر خط‌ها را به درستی بکشید آیکن تیک کنار تصویر زده می‌شود و اگر خط‌ها را کج و خارج از نقطه‌چین بکشید، علامت سطل زباله برای دوباره تکرار کردن این کار ظاهر می‌شود.

غرفه چکش بازی:

این بازی برای تقویت دقت و سرعت عمل کودک مفید است. او باید در زمانی محدود با چکش روی سر عروسک‌هایی بزند که از سوراخ بیرون می‌آیند و مراقب باشد که اشتباهی روی بمب‌ها و گوجه‌ها نزند. اگر کودک بتواند ۱۰ بار روی عروسک‌ها بزند برنده می‌شود ولی اگر زمان قبل از رسیدن به امتیاز ۱۰ تمام شود می‌بازد.

غرفه اردک پلاستیکی:

کودک باید اردک‌ها را نشانه بگیرد و شلیک کند و حواسش باشد که به بمب‌ها شلیک نکند. این بازی هم دارای زمان محدود است و در صورت پایان زمان، بازی را می‌بازید. اگر کودک تا قبل از گذشت زمان به ۱۰ اردک شلیک کند، برنده می‌شود. این بازی به تقویت دقت، تمرکز و هماهنگی چشم و دست کمک می‌کند.

غرفه بالون ها:

در هر دست بازی تعدادی بالون با یک خصوصیت در تصویر قرار می‌گیرند. کودک باید روی بالون‌های خاص اشاره کند. مثلاً همه بالون‌هایی که روی آن‌ها عدد ۸ نوشته شده یا همه بالون‌های به رنگ قرمز. انجام این بازی به تقویت حل مسئله کمک می‌کند.

کنسول بازی:

کودک باید سفینه را حرکت دهد و به فضایی‌ها شلیک کند. کنترل سفینه با دو فلش سمت راست و چپ صفحه انجام می‌شود. با اشاره روی هرجای صفحه، سفینه به سمت فضایی‌ها شلیک می‌کند. انجام این بازی به تقویت دقت و تمرکز در کودکان کمک می‌کند.

غرفه ماهیگیری:

کودک باید با کمک چوب ماهی‌گیری، ماهی‌ها را در زمان مناسب که دهانشان باز است بلند کند و درون سبد صورتی رنگ قرار دهد. انجام این بازی به هماهنگی چشم و دست و تقویت دقت و تمرکز کمک می‌کند.

چادر دلقک تردست:

«با دقت به توپ نگاه کن و بگو زیر کدوم لیوانه کافیه حرکت لیوان‌ها رو نگاه کنی.» این توضیحیست که اول این بازی داده می‌شود. پس از وقتی که توپ زیر یکی از لیوان‌ها می‌رود و دلقک آن‌ها را حرکت می‌دهد تا زمانی که لیوان‌ها از حرکت می‌ایستند، کودک نباید چشم از آن‌ها بردارد. انجام این بازی به تقویت دقت، تمرکز و هماهنگی چشم و دست کمک می‌کند.

ون بستنی فروشی:

کودک باید یک بستنی نانی خوشمزه در طعم‌های مختلف تهیه کند و تحویل مشتری‌ها دهد. چند نوع نان بستنی، چند نوع بستنی رنگی میوه‌ای، چند نوع سس بستنی و چند نوع تنقلات برای تزئین روی بستنی قابل انتخاب است. کودک باید با دقت به تصویر سفارش مشتری، بستنی را آماده کند. یک بازی عالی برای تقویت مهارت حل مسئله در کودکان.

بازی چرخ و فلک:

وروجک‌ها با طرحی از اشکال هندسی روی پیراهنشان آماده هستند تا کودک آن‌ها را سوار چرخ و فلک کند. او باید هر وروجک را درون کابین مناسب از همان شکل هندسی قرار دهد. یک بازی مناسب برای یادگیری انواع اشکال هندسی و حل مسئله.

اتاقک عکاسی:

در این بخش با استفاده از دوربین جلوی گوشی یا تبلت، عکس‌هایی از کودک گرفته می‌شود و درون یک قاب کارتونی نمایش می‌یابد. امکان ذخیره و اشتراک گذاری تصاویر نیز وجود دارد.

قلعه بادی:

کودک باید هر شکل را در جای مناسب خود قرار دهد. یک بازی مناسب برای آشنایی کودکان با انواع اشکال هندسی و تقویت مهارت حل مسئله در آن‌ها.

انجام این مجموعه بازی برای همه سنین مناسب است. می‌توانید بازی فسقلی ها در شهربازی را به رایگان از توپ مارکت دانلود کنید.

اشتراک‌گذاری

سید علی متقی نژاد کارشناس نقد و بررسی بازی و اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *