تاریخ امروزآذر 7, 1401

معرفی و دانلود بازی پازل کودکان؛ بازی پازل جدید

پازل کودکان مجموعه‌ای از بازی‌های پازلی است که با استفاده از آنها می‌توانید به بهترین شکل ممکن قوای ذهنی، تمرکز، استدلال و قابلیت تشخیص طرح‌ها و اشکال را در بچه‌هایتان تقویت کنید.

بازی دارای پنج پازل است که می‌توان به جای‌گذاری تصاویر، جورچین شکل قابل مشاهده، جورچین شکل رنگی، جورچین چند تکه در دو نوع کارتونی و تصاویر واقعی اشاره کرد. با ورود به هر پازل خرگوش به دنبال آن می‌رود و کودک آن مرحله را حل می‌کند. سپس می‌توان با اشاره روی فلش وارد پازل دیگری شد. برای خروج از پازل و رفتن به منوی اصلی باید روی ضربدر نگه دارید و به سمت دیگر صفحه انگشت خود را بکشید.

این بازی‌ها به نوعی میتوانند جنبه آموزشی هم داشته باشند. در پازل جورچین که یکی از بازی‌های موجود در مجموعه است بچه‌ها با حرکت دادن تکه‌های پازل و قرار دادن آنها در محل‌های درست میتوانند یک پازل را کامل کنند.

منوی بازی در دل طبیعت است. خانه‌ای به شکل هویج در وسط صفحه قرار دارد که از پنجره آن جوجو (خرگوش دختر) بیرون آمده و برای کودک دست تکان می‌دهد. در کنار خانه کوکو (خرگوش پسر) ایستاده که هر چند ثانیه یکبار سوت می‌زند. روی بدنه هویج دکمه‌های ورود به مراحل تعبیه شده‌اند.

‏رابط کاربری رنگارنگ و بسیار زیبای این مجموعه نیز به گونه‌ای طراحی شده که کار با آن برای بچه‌ها با دست‌های کوچکشان آسان باشد. حل هر پازل فکر بچه‌ها را به شدت به کار خواهد انداخت و قوای ذهنی را در آنها  تقویت خواهد کرد. این مجموعه برای همه بچه‌ها به خصوص بچه‌های پیش دبستانی و کوچکتر مناسب است.

با حل معماهای تصویری بازی، کودک با اسامی انگلیسی (نگارش و تلفظ آن) و تصویر حیوانات آشنا می‌شود. همچنین بازی کودک را تشویق می‌کند و این نکته از نظر روانشناسی برای انتقال بهتر آموزش‌ها ثابت شده است؛ چراکه انگیزه کودک در حال معماها بیشتر می‌شود.

طراحی گرافیکی و صداگذاری جذاب پازل کودکان باعث شده کودک با آن ارتباط بهتری برقرار کند. شخصیت‌ها طراحی کارتونی جذابی دارند و انیمیشن‌های جالبی برای آن‌ها ایجاد شده است. حس پویای محیط بازی و جلوه‌های صوتی که در تعامل با اجزای بازی به گوش می‌رسد، همه تکمیل کننده این ارتباط هستند.

می‌توانید پازل کودکان را برای گوشی و تبلت‌های اندرویدی به رایگان از طریق توپ مارکت دانلود و نصب کنید. انجام این بازی برای همه سنین مناسب است و به تقویت حل مسئله در کودکان کمک می‌کند.

 

اشتراک‌گذاری

سید علی متقی نژاد کارشناس نقد و بررسی بازی و اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *