تاریخ امروزمرداد 25, 1401
سلامت روان

اپلیکیشن سلامت روان کودکان

کودکان در مواجهه با موقعیت‌های مختلف زندگی، رفتارهای گوناگونی از خود بروز می‌دهند. نوع نگاه آن‌ها به زندگی و افرادی که می‌شناسد می‌تواند بر کیفیت زندگی و رشد او در آینده تاثیرگذار باشد. پس اهمیت دادن به سلامت روان به همان اندازه که برای جسم و خوراک او نگرانید، بلکه بسیار بیش از آن اهمیت دارد. وقتی کودکان دارای سلامت روانی مناسبی باشند، می‌توانند خوب فکر کنند، پیشرفت اجتماعی داشته باشند و مهارت‌های تازه را بیاموزند. علاوه بر این روحیه دادن بزرگترها به کودک می‌تواند در افزایش اعتماد به نفس او مفید باشد. این موضوع در داشتن دوستان خوب هم صادق است که نقش موثری در سلامت روحی و روانی کودکان در سنین رشد می‌گذارند و نگرش‌های او را برای زندگی آینده شکل می‌دهند. از جمله نکاتی که می‌تواند برای بهبود سلامت روان کودکان در رعایت کرد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • گفتگو کردن با بچه‌ها
 • تقویت اعتماد به نفس کودک
 • تبدیل شدن به یک الگوی رفتاری خوب برای بچه‌ها
 • تدارک فعالیت‌های پرتحرک و با نشاط
 • تعیین و اهدای پاداش در ازای موفقیت‌ها
 • پرهیز از مقایسه او با دیگران
 • تشویق کردن کودک
 • کارهای خوبش را تایید کنید
 • بدون پیش شرط به او محبت کنید
در مجله توپ مارکت بخوانید:  نقش بازی‌های موبایلی در رشد مهارت‌های مورد نیاز کودکان

اگر تمام سعی خود را بکار گیرید تا برای او محیط زندگی ایمنی را فراهم کنید تا در آن به دور از تنش‌ها و کج‌رفتاری‌ها زندگی کند می‌توانید امیدوار باشید که فرزند شما دچار مشکلات بهداشت روانی نشود. البته طبیعت زندگی فراز و نشیب‌هایی دارد که به ناچار می‌تواند تاثیراتی بر روی روحیات کودکان بگذارد (مثل از دست دادن نزدیکان) که امری اجتناب ناپذیر اما قابل کنترل است. می‌توانید با رفتار صحیح و مشورت با کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه بر مشکلات سلامت روان کودکان خوب فائق بیایید.

نقش اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایلی در ارتقای مهارت‌های کودکان را نمی‌توان ندیده گرفت. ما در توپ مارکت تعدادی اپلیکیشن ویژه توسعه سلامت روان در کودکان آماده کردیم که مخاطب آن‌ها بیشتر خود شما والدین هستید که با استفاده از این نرم‌افزارهای اندرویدی تلفن همراه، می‌توانید در این مسیر گام‌های موثری بردارید. در ادامه با ما همراه باشید تا تعدادی از این اپلیکیشن‌ها را معرفی کنیم.

مواردی که در این مطلب بررسی می‌شود:

آتیه سبز

با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید عوامل موثر بر رشد کودکان را بشناسید و برای ایجاد محیطی غنی برای زندگی آن‌ها تلاش کنید. در این برنامه مطالب مفیدی در موضوعات بازی و خلاقیت شامل نقاشی، تفکر انتقادی، عوامل موثر بر خلاقیت، مهارت‌های دست‌ورزی و اهمیت بازی برای کودکان و در بخش دوم برنامه موضوعات تغذیه و کودک شامل عوارض چاقی، تغذیه و هوش، تغذیه و حافظه، تغذیه و رشد قد، مکمل‌های غذایی و اهمیت تغذیه با شیر مادر وجود دارد. همچنین در بخش سوم با عنوان رشد شناختی مطالبی مفید نظیر رشد کلامی، مهارت نه گفتن، پرورش خودآگاهی و پرورش عادت مطالعه آمده است. در بخش رشد اجتماعی و عاطفی مطالب نقش خانواده، اهمیت ارتباط با کودک، در آغوش گرفتن کودکان و ارتباط مناسب با همسالان آمده است. در بخش رشد هیجانی و اخلاقی موضوعات ترس، لجبازی، رشد اخلاقی کودکان، آموزش مسائل جنسی، گریه کردن و جیغ زدن آمده و در سایر موارد مطالبی با عنوان فضای مجازی، تعداد فرزندان، موسیقی و کودک و فاصله سنی فرزندان جمع‌آوری و در معرض شما برای مطالعه قرار گرفته شده است.

استفاده از این مجموعه نرم‌افزار محتوا محور که شامل مطالب مفیدی مرتبط با حوزه سلامت روان کودک نیز می‌باشد، می‌تواند در راستای ارتقای سلامت روان فرزندانتان ثمربخش باشد.

در مجله توپ مارکت بخوانید:  10 بازی دخترانه اندروید + معرفی و لینک دانلود

 

دانلود برنامه از توپ مارکت

فرزند خلف

یکی از سوالات مهمی که ذهن والدین را درگیر می‌کند این است که چگونه یک فرزند خوب تربیت کنیم یا این سوال که روش تربیت درست فرزند چیست؟ فرزند خلف برای پاسخ دادن به همین سوال طراحی شده و مطالبی را در اختیار شما قرار می‌دهد که شما را در تربیت بهتر فرزندانتان یاری می‌رساند. مطالبی در دسته‌بندی‌های موضوعی حقوق فرزندان، تربیت دینی، تربیت جنسی، مشکلات رفتاری، اختلافات والدین، تشویق و تنبیه. برای نمونه در بخش مشکلات رفتاری مطالب: راهکاری برای مقابله با حرف گوش نکردن فرزند، با بچه شر و لجباز چگونه رفتار کنیم، نقش والدین در به اعتیاد کشیده شدن فرزندان چیست، راهکار تربیت فرزندی که بدون اطلاع والدین از کیف آنها پول بر میدارد، علت پرخاشگری نوجوانان چیست و مطالب مفید دیگر.

فرزند خلف را روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید و از مطالب خوب آن برای تربیت بهتر فرزندان بهره‌مند شوید.

دانلود برنامه از توپ مارکت

آخ جون مدرسه

اگر بچه‌ای دارید که قرار است تازه پا به مدرسه بگذارد و از آن هراس دارد یا اگر به دنبال برنامه‌ای هستید که نکات تغذیه‌ای و بهداشتی دوران مدرسه کودکان را به شما آموزش دهد، آخ جون مدرسه مناسب شماست. در این نرم‌افزار کتابخانه‌ای مطالبی آموزشی قرار داده شده که در چهار دسته اصلی زیر تقسیم‌بندی شده است:

 • آماده کردن فرزندان جهت ورود به مدرسه
 • علل ترس کودکان از مدرسه
 • بهداشت دانش‌آموزان
 • تغذیه دانش‌آموزان

بسیاری از کودکان از مواجه شدن با محیط شلوغ و منضبط مدرسه هراس دارند که این موضوع راه حل دارد. راه حل آن در بخش مربوطه نرم‌افزار توضیح داده شده که بخشی از سلامت روانی دوران کودکی که همان قرار گرفتن در محیط مدرسه می‌باشد را شامل می‌شود.

دانلود برنامه از توپ مارکت

روانشناسی روانجو

اپلیکیشن روانشناسی روانجو موضوعات زیادی در حوزه مشکلات ذهنی و روانی را پاسخ می‌دهد که در چندین بخش به مشکلات دوران پیش دبستانی و کودکی پرداخته است. در این برنامه مشکلات دوران پیش دبستانی، مشکلات عاطفی و رفتاری کودکان، مشکلات دوران دبستان و مشکلات یادگیری کودکان با زیر موضوعات مفصل و طولانی پاسخ داده شده که البته در هر بخش سه مطلب ابتدایی رایگان و مابقی نیاز به خرید درون برنامه‌ای دارد. اگر کودکی دارید که دچار مشکلات رفتاری مثل غذا نخوردن، قهر و بد اخلاقی، بد زبانی، شلختگی و بی نظمی، خیالبافی، پرخاشگری و مواردی از این دست شده، روانشناسی روانجو چاره اینگونه مشکلات را در اختیارتان قرار می‌دهد.

دانلود برنامه از توپ مارکت

در دستچین مادرانه توپ مارکت می‌توانید در موضوعات دیگر یا در موضوع سلامت روان اپلیکیشن‌ها و بازی‌های بیشتری برای ارتقای مهارت‌ها و توانمندی‌های کودکان پیدا کنید.

اشتراک‌گذاری

سید علی متقی نژاد کارشناس نقد و بررسی بازی و اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *