تاریخ امروزاسفند 17, 1399

شما هم می‌توانید با تغییر نگاه، از آرامش فوق العاده برخوردار شوید

قدم اول در تربیت فرزند، تغییر نگاه ما به این مسئله است. پدر و مادر باید نگاه خودشون به تربیت رو عوض کنن تا بتونن در تربیت فرزند خودشون موفق باشن. بسیاری از مشکلاتی که برای ما تبدیل به عادت شده و هیچ ایده ای برای حلشون نداریم به دلیل نگاه غلط و نادرستی است که ما بهشون داریم. اگر ما نگاه خودمون رو درست کنیم و موضوع تربیت رو همونجوری که هست ببینیم و نه خیلی سخت و دور از دسترس و نه خیلی آسون و پیش پا افتاده، اون موقع هست که میتونیم امیدوار باشیم در راه درست تربیت فرزند قرار داریم.

متن ویدئو:

یه آقایی دچار یک بیماری سختی شد، به پزشک های فراوانی مراجعه کرد، آزمایش های فراوانی انجام شد، علت بیماری رو کشف نکردند. یه کسی گفت: در شهرهای دور دست یک پیرمرد فرزانه ای است که ممکنه شما رو درمان بکنه. راه افتاد. خودشو رسوند به اون پیرمرد، گفت آقا من خیلی ثروتمندم، خیلی جاها هم رفتم، نتونستم بیماریم رو برطرف بکنم، پیرمرد یه نگاهی کرد گفت: راه حل بیماری شما این است که شما سه ماه فقط رنگ نارنجی ببینید. زندگیتون باید رنگ نارنجی بشه.این آقای ثروتمند برگشت به شهرش و میلیون‌ها تومن هزینه کرد و همه دکوراسیون خونه‌ش رو عوض کرد. رنگ کابینت‌ها، لباس‌ها، اتوموبیل. سه ماه فقط رنگ نارنجی دید و بیماریش درمان شد. برای تشکر اون پیرمرد رو دعوت کرد. گفت: دست شما درد نکنه. خیلی نسخه خوبی بود. بیماری من درمان شد اما یه مقداری برای من گرون تموم شد. اون پیرمرد یه لبخندی زد گفت: نه! نسخه من ارزان بود. تو گرون باهاش برخورد کردی. اگر میرفتی یک عینکی تهیه میکردی که شیشه های عینک نارنجی می بود مسئله تو حل می‌شد، همه چیز رو نارنجی می‌دیدی. ما به این میگیم تغییر نگاه. در تربیت فرزند اگر شما دنبال این باشد که مدام بخواهید، محیط رو تغییر بدید، اطرافیان رو تغییر بدید، فرزندتون رو تغییر بدید، به موفقیت نمی رسید. ما خیلی وقت ها باید نگاهمون رو به مسائل عوض بکنیم. امروز نگاه ما به فرزندمون نگاه فرصت است یا تهدید ؟ نگاه انسان بزرگسال است یا نگاه کودک؟

در مجله توپ مارکت بخوانید:  فیلم آموزشی ترفندهای تربیت فرزند در اسلام

تغییر نگاه، مسئله‌ای است که باید جدی گرفته شود و اگر پدر و مادر، خواهان تربیت صحیح و اصولی فرزند خود هستند موظفن که نگاه خودشون به بسیاری از مسائل رو تغییر بدن تا مسیر تربیت فرزند خودشون رو هموار و آسون کنند. تغییر نگاه میتونه برای بعضی از پدر و مادرها نقش معجزه رو داشته باشه و باعث بشه با کمترین هزینه و کمترین مصرف انرژی، بیشترین بازدهی در نتیجه تربیت فرزند رو داشته باشه.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *