تاریخ امروزاسفند 17, 1399

آیا می‌دانید کدام مادران در تربیت فرزند شکست می‌خورند؟

این یک امر بدیهیه که اگر ما اعصاب و روان نا آرام داشته باشیم و از آرامش به دور باشیم قطعا در عملکرد خودمون تو هر نقشی که داریم مثل مادری، همسری، شغلی و هر نقش دیگه، دچار اختلال و افت شدید در عملکرد میشیم. یک نگاه به زندگی‌های امروزی و دنیای امروز خودتون بندازید. هرج و مرج‌ها، شلوغی‌ها، ترافیک، آلودگی، فشارهای متفاوت و زیاد در زندگی، بمباران خبری رسانه‌ها، همه و همه ما رو وارد یه زندگی شلوغ کردند که باعث میشه داشتن اعصاب و ذهن آرام برای ما تبدیل به یک رویا بشه. اعصاب خرد اما در تربیت فرزند میتونه بسیار مخرب باشه و باعث بشه اثرات جبران ناپذیری بر مادر و فرزند به جا بمونه. مادرانی که اعصاب خرد دارند و از آرامش به دور هستند با کوچکترین اشتباه یا کار نادرست کودک شروع به تنبیه کردن آن می‌کنند که این امر خود بر مشکلات اضافه خواهد کرد.

 

متن ویدئو:

من یه شعاری ساختم، “اعصاب آرام، نیاز امروز، پشتوانه فردا” شاید این شعار برای شما هم آشنا باشه و جای دیگه اون رو شنیده باشید. البته من این شعار رو نساختم. این شعار، یکی از شعارهای معروف یکی از سازمان‌های کشور ماست. من فقط در او تغییر ایجاد کردم “اعصاب آرام، نیاز امروز، پشتوانه فردا “. ما در امر تربیت نیاز به تسلط بر خودمون داریم. ما نیاز به مدیریت ذهن داریم. ما نیاز به اعصاب آرام داریم. گاهی اعصاب یک مادر از دست بچه‌ش خورد میشه. به گفت‌وگوهای روزمره‌مون توجه بکنیم گاهی از این عبارت‌ها زیاد استفاده می‌کنیم.” اه،اعصابم بهم ریختی، مثل سوهان روی اعصابم کشیده میشی، روی اعصابم راه میری، دیگه حوصله ندارم.” نمیدونم چقدر از این عبارت‌ها استفاده می‌کنید اما بین بعضی از مادرها این مسئله رایج است که مادرهای ما از دست بچه‌هاشون ذهنشون پریشونه. جالبه! مادر امروز یک فرزند داره، دو تا فرزند داره، اما ذهنش پریشانه و مادر دیروز ممکن بود هفت تا هشت تا بچه داشته باشه، با امکانات سخت زندگی ولی با حسن خلق با صبوری با بچه‌هاش برخورد می‌کرد. نگران نباشید. نمیخوام شما رو با گذشته‌ها مقایسه کنم و نمیخوام بگم برگردیم به دوران گذشته اما یک مسئله رو غفلت نکنید؛ ما برای اینکه از پسِ بچه‌هامون بربیاییم بر خودمون مسلط باشیم. “اعصاب آرام، نیاز امروز، پشتوانه فردا”

مادر خانواده باید به عنوان ستون اصلی در موضوع تربیت فرزند و گرم نگه داشتن عاطفی کانون خانواده، ابتدا خودش آرام و به دور از هیجان و استرس باشه تا بتونه در نقش خودش موفق باشه و محیط خانه و خانواده رو گرم نگه داره. مادرها در دنیای امروز باید خیلی مراقب آرامش اعصاب و روانشون باشن که اگر نتونن بر خودشون مسلط باشن و دچار اختلالات روانی شوند، مشکلات زیاد و اساسی در خانواده به وجود میاد که ممکنه خسارات سنگینی رو برای خانواده به بار بیاره.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *