تاریخ امروزدی 27, 1399

داستان فرزند نابینایی که بینا شد

نگاه غلط، منشاء اشتباهات و اشکالات رایج در تربیت فرزنده. نگاه غلط میتونه سمت و سوی تربیت رو عوض کنه. اما در طرف مقابل اگه نگاه ما به مسئله تربیت و پرورش کودک درست و اصولی و منطقی باشه، باعث میشه بدون تعصب و پیش داوری و با دیدن حقیقت، سخت ترین کارها و دشوارترین مشکلات در راه تربیت را با کمترین هزینه حل کنیم.

 

متن ویدئو:

یک پدر با فرزندش داخل اتوبوس نشسته بودن. این بچه چهار پنج ساله خیلی با هیجان بیرون رو نگاه می‌کرد، جیغ میزد داد می‌کشید و محیط رو توصیف می‌کرد انقدر بلند بلند و با هیجان حرف می‌زد که مردم ناراحت می‌شدند. سرنشینان اتوبوس پرخاش کردند، آمدند سراغ این پدر که آقا فرزندت رو مدیریت بکن اینجا مکان عمومیه، نباید انقدر بلند حرف بزنه. دیدند پدر اشک از چشمانش جاری شد. گفت آخه شما خبر ندارید. فرزند من سال‌ها نابینا بود عمل جراحی انجام دادیم و امروز پانسمان رو از چشمانش باز کردیم از بیمارستان که برگشتیم برای اولین بار هست که میتونه بعد از سال‌ها محیط رو مشاهده بکنه. من از شما عذرخواهی می‌کنم اما این هیجان طبیعی است بچه من برای اولین باره داره درخت‌ها رو میبینه، آدم‌ها رو میبینه ساختمان‌ها رو میبینه. مردم همه منقلب شدند، اومدند سراغ این بچه و دلجویی کردند. از این داستان یک پیام می‌گیریم. تغییر نگاه، آدم‌ها رو با محبت می‌کنه. گاهی در مسئله تربیت فرزند باید نگاهمون رو عوض بکنیم. با نگاه غلط پرخاش خواهیم کرد، با نگاه غلط دچار لجاجت خواهیم شد، با نگاه غلط حتی اعصاب ما خورد خواهد شد، اگر نگاهمون رو به بچه‌هامون درست کنیم حتما طاقتمون بیشتر میشه، تحملمون بیشتر میشه.

 

در مجله توپ مارکت بخوانید:  فیلم آموزشی ترفندهای تربیت فرزند در اسلام

شاید خیلی از ما در زمینه تربیت بچه‌هامون نابینا باشیم ولی خودمون متوجه این موضوع نباشیم. گاهی اوقات لازمه یه نگاهی به خودمون بندازیم ببینیم آقا واقعا بینایی لازم برای دیدن حقایق و واقعیت‌های مربوط به تربیت فرزند رو داریم ؟ آیا شاخص‌های نگاه درست و نگاه غلط را می‌دانیم؟

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *