تاریخ امروزمهر 4, 1401

نکات مهم در انتخاب اسم کودکان

روانشناسان طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که اگر والدین نکات مهم در انتخاب اسم کودکان را رعایت نکنند و اسم دارای معنی و مفهوم خاصی برای فرزند خود انتخاب نکنند در آینده کودک اثر می گذارد و باعث سرخوردگی کودک می شود.

انتخاب نام زیبا و نیکو برای فرزند از جمله وظایفی است که بر دوش پدر و مادر سنگینی و آن ها را وادار می کند که نکات مهم در انتخاب اسم کودکان را رعایت کنند و وسواس زیادی برای انتخاب نام فرزند خود به خرج دهند.

اگر پدر و مادر اسم نامناسب برای فرزند خود انتخاب کنند، دچار اشتباهی بزرگ شده اند که می تواند زندگی فرزند را سال های سال تحت الشعاع خود قرار دهد.

بیایید در نظر بگیرید اگر کودک به دلیل اسم نامناسب خود مدام مورد تمسخر دوستان و همسن و سال های خود قرار بگیرد چه احساسی خواهد داشت ؟ یا اگر فرد، اسمی با تلفظ و معنای دشوار داشته باشد که در هر جایی مجبور باشد اسم خود را تکرار کند یا در رابطه با معنا و اسم خود به هر کسی توضیح دهد یا دیگران اسمش را همیشه اشتباه تلفظ کنند، چه حسی به شخص دست خواهد داد ؟

یکی از نکات مهم در انتخاب اسم کودکان این است که والدین باید توجه داشته باشند که نام فرزند خود را از روی مد انتخاب نکنند. چرا که اسمی که مد می شود محدود به دوره ای خاص است و به سرعت می رود و انتخاب نام فرزند -که باید سال ها با آن اسم زندگی کند- از روی مد اصلا کار عاقلانه ای نخواهد بود.

والدین هنگام انتخاب اسم برای فرزند خود باید متوجه این نکته باشند که اسم را برای کودک انتخاب می کنند و نه برای خود، پس بر آن ها لازم است که نکات مهم در انتخاب اسم کودکان را مد نظر داشته باشند و اسمی را انتخاب نکنند که کودک به خاطر آن متحمل فشار شود.

نحوه صدا زدن اسم ها، تاثیرپذری فرد از نامش، عدم توجه به نام دیگران در انتخاب نام فرزند، آینده نگری در انتخاب نام فرزندان، زیبایی نوشتاری در نام، مشورت با دیگران در انتخاب اسم، پیشینه تاریخی افراد مشهور و … از جمله نکات مهم در انتخاب اسم کودکان است.

والدین گاهی اوقات به اهمیت انتخاب اسم برای کودکان پی می برند اما برای انتخاب اسم کودکان خود دچار سردرگمی و از انتخاب نام مناسب برای آن ها عاجز می شوند و نمیدانند چگونه و از چه طریق، نام منساب برای فرزند خود را انتخاب کنند.

اکنون قصد داریم چند اپلیکیشن کاربردی که می تواند والدین را در انتخاب اسم کودک خود کمک کنند را با هم مرور کنیم:

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *