تاریخ امروزتیر 16, 1401

5 عادت آزاردهنده کودکان که طبیعی هستند

تقریباً همه والدین لحظه ای را به یاد می آورند که فرشته های کوچک و گرانبهایشان کوچک و نوپا بودند و به طور مداوم شیطنت می‌کردند. در واقع زمانی که آنها سفر شرارت خود را آغاز می کنند، یک نقطه عطف مهم در زندگی کوچولوها به شمار می‌رود، آنها ناگهان شیطنت شان شروع می شود و کارهایی انجام می دهند که حتی ممکن است پدر و مادرشان را آزار دهد. در واقع، برخی از افراد پیشنهاد می‌کنند که از یک متخصص کمک بگیرید که می‌تواند به آنها کمک کند. اما آیا واقعا این عادات آنقدر آزاردهنده هستند که والدین نیاز به نظر متخصص داشته باشند؟

ما درک می کنیم که این موضوع می تواند باعث نگرانی بسیاری از شما شود. به همین دلیل است که ما در اینجا برخی از مسائل رفتاری را برای شما آورده ایم که کاملا طبیعی هستند و نباید شما را نگران کنند. پس با ما همراه باشید:

1. آنها همیشه “نه” می‌گویند

ناگهان، ممکن است متوجه شوید که بچه‌های کوچک و معصوم خود به هر چیزی و هر چیزی «نه» می‌گویند. بسیاری از اوقات، حتی ممکن است از انجام کارهایی که واقعاً خودشان دوست دارند امتناع کنند. ممکن است این احساس را در شما ایجاد کند که آنها فقط به این دلیل “نه” می گویند که این شما بودید که از آنها پرسیدید. این رگه سرکش ناگهانی ممکن است شما را تا حد زیادی نگران کند. اما، اجازه ندهید که شما را مشغول کند. این در درجه اول به این دلیل اتفاق می‌افتد که بچه‌ها ناگهان متوجه می‌شوند که می‌توانند قاطعیت هم داشته باشند و این کاملاً طبیعی است. بنابراین، بهتر است شورش های کوچک بچه هایتان را سرکوب نکنید. فقط به آنها اجازه دهید چند چیز را خودشان تصمیم بگیرند، بنابراین به آنها فرصتی می دهید تا خود را کشف کنند و به عنوان یک فرد رشد کنند.

2. پرسیدن بیش از حد سوالات

ممکن است متوجه شده باشید که فرزندانتان به طور مکرر سوال مشابهی را می پرسند. علاوه بر این آنها همچنین از شما انتظار دارند که هر بار پاسخ دهید. در حالی که ممکن است دلیل آنها را برای انجام این کار درک نکنید، دریافت نکردن واکنش ممکن است کودک شما را کمی عصبانی کند. اما، اجازه ندهید این موضوع شما را آزار دهد، زیرا فرزندانتان عصبانی نیستند. تکرار، اغلب بهترین راه برای یادگیری چیزهای جدید است. علاوه بر این، بچه ها صداها و لحن های خود را به طور منظم تمرین می کنند. بنابراین، کاری که می بینید بچه های کوچکتان انجام می دهند دقیقاً همان است. واکنش منفی نشان ندهید؛ فقط بچه های خود را تشویق و تشویق کنید.

3. نیمه شب از خواب بیدار می‌شود

 

برای طولانی ترین زمان ممکن، فرزندان شما از یک روال خواب مناسب پیروی می کنند. اما آنها اغلب در نیمه شب از خواب بیدار می شوند. و هرچه فرزندان شما بیشتر این کار را انجام دهند، برای شما خسته کننده تر و دشوارتر می شود. این در درجه اول به این دلیل اتفاق می افتد که بچه ها در نیمه آخر روز یا یک رویداد عاطفی بزرگ را پشت سر گذاشته اند یا چیز جدیدی یاد گرفته اند. چنین تجربیاتی باعث می‌شود که بچه ها بسیار هیجان‌زده شوند و حتی حاضرند برای آن خواب خود را مصالحه کنند. بنابراین، بهترین راه برای اطمینان از خواب خوب شبانه برای فرزندانتان این است که برای همه چیز جدید و هیجان انگیز در نیمه اول روز برنامه ریزی کنید.

4. گریه

 

یک روز متوجه می‌شوید که بچه‌هایتان گریه می‌کنند، زیرا مانع تماشای کارتون مورد علاقه‌شان شده‌اید. یک روز دیگر گریه می‌کنند چون به خاطر بدرفتاری مجازات می‌شوند. اما، شاید، فراموش کرده باشید که به بچه های کوچکتان اجازه می دهید ساعت ها کارتون را تماشا کنند، زمانی که مشغول کار دیگری هستید. اما، بچه‌ها همیشه قوانینی را که برایشان تعیین کرده‌اید به خاطر می‌آورند، بنابراین درک شرایط تغییر یافته را برایشان دشوار می‌کند. بنابراین، هنگام وضع قوانین عملی بدانید و سعی کنید تا حد امکان تحت هر شرایطی این رویه را حفظ کنید و خودتان نیز همواره پایبند و عامل به آن ها باقی بمانید.

5. مدام از خوردن امتناع می کند

 

اوایل، فرزندان شما بهترین اشتها را در دنیا داشتند. اما اخیراً آنها شروع به رد کردن حتی غذاهای مورد علاقه خود کرده اند. حتی وعده های غذایی خیلی بزرگ به نظر می رسند زیرا دائماً مقداری غذا در بشقاب آنها باقی می ماند. اما، این ممکن است به این دلیل باشد که بچه‌های شما میل ناگهانی به ادامه بازی همیشه دارند. بنابراین، اگر بچه هایتان تمایلی به خوردن ندارند، آنها را مجبور نکنید. تا زمانی که آنها تمام نقاط عطف رشد را برآورده می کنند، جای نگرانی وجود ندارد!

 

منبع: momjunction

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *